X
تبلیغات
کنکور

کنکور

دانلود تحقیق سیری در دین مبین اسلام

مرجع فایلهای آموزشی | دانلود تحقیق سیری در دین مبین اسلام

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

download (1)

 

 

 • مرجع فایلهای آموزشی | دانلود تحقیق سیری در دین مبین اسلام

  دانلود تحقیق سیری در دین مبین اسلام


  دانلود تحقیق سیری در دین مبین اسلامدسته: معارف اسلامی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 44 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 56

  اعتقاد به قرآن، خطاب به رسول گرامی اسلام و معجره ایشان و تمسك به آن شرط وارستگی است

  قیمت فایل فقط 7,700 تومان

  خرید

  – لا الا ا. . . ، محمد رسول ا. . .

  2- اعتقاد به قرآن، خطاب به رسول گرامی اسلام و معجره ایشان و تمسك به آن شرط وارستگی است.

  3- اعتقاد به فرشتگان:

  فرشتگان برای بخشش افراد نزد خداوند وساطت می‌نمایند (سوره مؤمن آیات 9-7، سوره شوری آیه 3)

  هشت فرشته حاملان عرش الهی می‌باشند (سوره حاقه آیه 17) نوزده فرشته نگهبان دوزخ هستند (سوره مدثر آیه 30)

  جبرئیل فرشته اعظم خدواند است. (سوره بقره آیه 91، سوره نحل آیه 104، سوره نجم آیات 6-5)

  جبرئیل به نام روح القدس نیز خوانده می‌شود. (سوره بقره آیه 81)

  جن و جنیان نیز موجوداتی از جنس روح هستند كه در حد فاصل انسان و فرشته قرار دارند آنها نیز خوب و بد دارند (سوره هود آیه 120، سوره جن آیه 11) سپس خدا آسمان‌ها را شكافت، و فرشتگان گوناگون، آنرا انباشت، آنها به خدا سجده می‌كنند، عبادت می‌كنند ذكر خدا می‌گویند و خسته نمی‌شوند. دسته‌ای از فرشتگان، امناء‌ وحی و سخنگویان خدا، برای پیامبران هستند.

  گروهی دیگر، نگهبانان بندگان خدا و دربانیان بهشت هستند.

  گروهی هم در روی زمین استوارند. در كنار پایه‌های عرض خدا در حالی، كه سر به زیراند، و بالهای خویش را دور خود گرفته‌اند ایستاده‌اند. (زمانی، مصطفی 1375 ص 18)‌

  4- اعتقاد به انبیاء الهی:

  اولین پیامبر الهی آدام است. پس از اینكه خداوند جان آدم را گرفت زمین را خالی از پیامبر نگذاشت تا مردم را براه خدا با كوشش فراوان رهبری كنند، و میان معرفت خدا و ملت ارتباط برقرار سازند. خدا بوسیله پیامبران خود كه بهترین سخنگویان و حافظان امانتهای رسالت بودند، در هر قرنی با ملت خود عهد و پیمان را ادامه داده، تا رسالت به پیامبر ما محمد صلی علیه و اله ختم گردید، و رسالت اعلام خطر و اتمام حجت به پایان رسید.

  خدا در هیچ عصری مردم را بدون پیامبر، كتاب آسمانی و رهبر مورد نیاز، نگذاشته است. پیامبرانی را فرستاد كه محدود بودن تعداد خود و پیروانشان، از افزون بودن مخالفین آنان، مانعی از انجام رسالت نبود. هر پیامبری چه پیامبرانی كه در اوائل تاریخ مبعوث شده‌اند، یا پیامبرانی كه اواخر آمده‌اند. همه مشخصات پیغمبر بعد از خود را بیان می‌كرده‌اند.

  5- اعتقاد به معاد، روز جزا، بهشت و دوزخ:

  در پایان جهان، روز بعثت اخروی تمام مردگان مبعوث خواهند شد (سوره ق- آیه 41)

  ] در صور دمیده خواهد شد كه ناگاه ایشان از گورها به سوی پروردگار خویش شتابان حركت می‌كنند.[ (سوره یس آیه 51)

  ] آنگاه كه برنامه تنظیم شده جهان به پایان رسید، و مقدرات موجودات انجام یافت و باقیمانده مردم هم جان دادند، و دستور خدا درباره قیامت صادر گردید. آسمان را حركت می‌دهد و می‌شكافد، زمین را منقلب و متزلزل می‌گرداند، كوهها را از ریشه در‌می‌آورد. . .  خدا مردگان را كه در زمین بوده‌اند و پوسیده‌اند از زمین بیرون می‌ریزد، سپس آنان را برای بازجوئی از كارهای پنهانی و نهانی دنیا بسته بندی می‌كند. دسته‌ای را در آسایش و نعمت قرار می‌دهد، بندگانی كه اعمال خود را در دنیا انجام داده‌اند، در كنار رحمت خدا ثواب می‌برند، در بهشت جاویدانند و دسته‌ی دیگر را تحت فشار انتقام، كه معصیت‌كارانند و در بدترین مكانها و آتش دوزخ جای داده می‌شوند.[ (زمانی 1375)

  6- امامت: یا ایهاالذین آمنو اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منكم.

  ای كسانی كه ایمان آورده‌اید از خداوند و رسول او اطلاعات كنید و نیز از كسانی كه از طرف آنها برای این امر تعیین شده‌اند نیز اطاعت كنید. خلافت و امامت طلوع كرد برقی جهید و درخشنده‌ای آشكار شد، انحرافی برطرف گردید و خدا جمعیت دیگری را جایگزین جمعیت دیگر كرد، قدرت از دست یكی گرفته و به دیگری داده شد. ما همانند كسیكه در قحطی قرار گرفته منتظر باران است در انتظار تغییر خلافت بودیم. رهبران نمایندگان خدا در میان خلق و آگاه از وضع مردم و حاكم بر آنها هستند. كسی وارد بهشت نمی شود مگر اینكه رهبران و امامان را بشناسد و آنان هم افراد را بشناسند. و كسیكه آنان را نشناسد و امامان هم او را نشناسند بطور حتم وارد آتش می‌گردد. (زمانی، مصطفی 1375 ص 352)

  سوگند به آن خدائی كه دانه را می‌شكافد و جانداران را می‌آفریند، اگر وضع حاضر نبود و اگر آماده شده یاور، و فشار جمعیت كه تكلیف را تعیین می‌كند، نبود و اگر خدا از دانشمندان پیمان نگرفته بود كه در برابر عوارض شكمبارگی و گرسنگی بیچاره‌گان نباید آرام بگیرند. من افسار مركب خلافت را روی شانه‌اش می‌انداختم و كنار می‌رفتم و با همان ظرفی كه درخت خلافت را اول آب دادم و خانه نشستم، اكنون نیز  آب می‌دادم و بخوبی درك می‌كردید كه این دنیای شما در نظر من بی‌ارزش‌تر از بی است، كه به هنگام عطسه بز بیرون می‌آید . (پیشین) آگاه باشید كه آل محمد (ص) مثل ستارگان آسمان هستند، آنگاه كه یكی از آنها خاموش شد، ستاره دیگری آشكار می‌گردد. گویا نعمتهای خدا در میان شما كامل شده و آنچه را آرزو دارید خدا به شما نشان خواهد داد . (پیشین)

  مهمترین وظیفه و تكالیف هر فرد مسلمان عبارتند از:

  1-  نماز:

  قرآن مكرراً تكلیف نماز را در مورد سفارش قرار می‌دهد، و از مناره مساجد روزانه پنج بار صدای اذان به گوش می‌رسد. قرآن از پیروانش می‌خواهد كه در طول روز چند وقت نماز بخواند. در طلوع آفتاب، ظهر، و شب از اول فجر تا طلوع آفتاب نماز صبح، در ظهر پس از عبور آفتاب از نصف النهار هر محل، نماز عصر پس از ادای نماز ظهر، نماز مغرب پس از عبور سرخی خورشید از بالای سر، و نماز عشا پس از ادای نماز مغرب (سوره هود آیه 116 سوره بنی اسرائیل آیات 81-80، سوره طه آیه 130، سوره روم آیات 17- 16،  سوره ق آیات 39-38) نماز همواره در جهت مسجد مقدس مكه، كه قبله گاه مسلمین است و خانه توحید كعبه، كه توسط حضرت ابراهیم ساخته شد، خوانده می‌شود. خواندن نماز در مساجد به صورت جماعت فضیلت بیشتری دارد. اولین مسجد توسط رسول گرامی اسلام در شهر مدینه ساخته شده و مهمترین مركز عبادی، سیاسی مسلمانان بشمار آمد. از آن پس با گسترش دین اسلام، در هر جائی از مناطق مسلمان نشین، شهری و روستائی ساختن مسجد معمول گردید،  و در حال حاضر نیز مساجد از اماكن مذهبی و مقدس مسلمانان بشمار می‌آید.

  2- روزه گرفتن در طول روزهای ماه رمضان:

  «ای مؤمنین، تكلیف روزه بر شما نوشته شد و واجب گردید، همانگونه كه بر كسانی كه قبل از شما بودند واجب گردیده بود. در ماه رمضان. . . . پس هر كس از شما این ماه را درك كند باید روزه بگیرد. . . . بخورید و بیاشامید تا لحظه‌‌ای كه پدیدار شود رشته سپیدی در سیاهی شب . . . از آن زمان تا فرا رسیدن شب روزه بدارید» سوره بقره آیات 187-181)

  البته روزهای دیگری هم هستند، كه جنبه تكلیف و اجبار ندارند و هر فرد مسلمان جهت بردن اجر و ثواب روزه داری می‌كنند. همانگونه كه خود حضرت محمد (ص) غالباً در روزهای دیگری از ماه هم روزه می‌گرفت. حدیثی از پیامبر نقل شده است: «در هر كار خوبی كه كسی انجام دهد بین ده تا هفتصد برابر پاداش مقرر گردیده است، اما ثواب روزه داشتن بی از این حرفهاست»

  3- سفر به مكه (حج):

  در میان مردم حجم را اعلام نمای، بگذار كه آنها پای پیاده و یا سوار بر هر شتری لاغر، از جانب هر دره ژرف به حج یایند» سوره حج آیه 28) از تكالیف خدا بر مردم یكی هم حج بیت‌ا . . . الحرام است، برای هر كسی كه بتواند این كار را به نحوی انجم دهد. سوره آل عمران آیه 97) بنابراین بر هر مسلمان مستطیع كه از نظر مالی و جسمی توانائی دارد واجب است، در طول زندگی خود یكبار به خانه خدا و مكه مشرف شود، تا خانه كعبه را طواف نموده و مناسك دیگر حج، مانند، بستن احرام، سعی و صفا و مروه، صحرای منا و عرفات، رجم شیطان، قربانی، تقصیر و . . .  بجا آورند.

  ]حدا حجم و زیارت خانه محترم خود را، كه آن را قبله مردم قرار داد، برای شما واج گردانیده است. خدا حجم را علامت تواضع مردم و عظمت خدا و اعتراف ملت به این عظمت قرار داد. خدای عزیز مسجد الحرام را پرچم اسلام و پناهگاه پناهندگان قرار داد ، و احترام آنرا واجب و زیارتش را فرض قرار داد ، و دستور داد به سوی آ كوچ كنید. «زمانی 1375 ص 26»

  4- صدقات:

  این تكلیفی است، كه به روشنی در مورد مسلمانان با ایمان و معتقد وضع گردیده است. (سوره بقره آیه 40، سوره تغابن آیه 16، سوره بینة‌ آیه 4) قبول اسلام بطور مسلم شامل پرداخت، این مالیات اسلامی است. (سوره توبه آیات 11-5)

  «هنگامی كه در جنگ غنیمتی بدست آوردید، بدانید كه یك پنجم آن برای خدا و رسول و نزدیكان، یتیمان و بینوایان و در راه ماندگان می‌باشد.» (سوره انفال آیه 41) بنابراین صدقات، همان مالیات برای حمایت و تقویت از دولت می‌باشد، كه به مصرف هزینه‌های مؤسسات مذهبی، و نگهداری از فقراء و بینوایان و غیره می‌رسد. و علاوه بر آن هزینه سایر فعالیتهای دولتی نیز تأمین می‌شود.

  اماكن مقدس مسلمانان:

  بیت‌الحرام كعبه معظمه در شهر مكه ، قبله گاه مسلمین، مقدس‌ترین و مبارك‌‌ترین مكان مورد احترام و تقدیس مسلمانان جهان می‌باشد. هر ساله میلیونها مسلمان از اطراف و  اكناف جهان از كشورهای مختلف در صفوفی فشرده به زیارت خانه خدا می‌شنابند. و اجتماع میلیونی آنها عظمت و شكوه اسلام و مسلمین را، متجلی می‌سازد.

  مدینه النبی اولین شهر مسلمانان جهان، كه اولین حكومت اسلامی در آن تأسیس شد، دومین شهر مقدس و محترم مسلمانان جهان، كه اولین حكومت اسلامی در آن تأسیس شد، دومین شهر مقدس و محترم مسلمانان جهان است. مدفن رسول گرامی اسلام با گنبد خضرای آن، و قبرستان بقیع و آرامگاه امامان شیعه و دیگر صحابه و مهاجرین و انصار رسول گرامی اسلام، در آن واقع شده است، كه مورد زیارت میلیونی مسلمانان، در موسم حج تمتع و عمره، می‌باشد. بیت المقدس قبله گاه نخستین مسلمین می‌باشد و مورد احترام مسلمانان، مسیحیان و یهودیان، جهان است. شهرهای مقدس نجف، كربلا، كاظمین، سامرا در عراق و مشهد مقدس و شهر قم در ایران، كه سالیانه میلیونها مسلمان و شیعه ، برای عرض ارادت به خاندان نبوت و عصمت و طهارت، برای زیارت امامان معصوم خویش، به این شهرها  سفر می‌كنند.

  د- تصوف و عرفان (میستی سزم- Mrsticism)

  مذهب عرفان «میستی سزم»كه در فرهنگ اسلامی به عنوان تصوف نیز خوانده می‌شود، بر خلاف نظر اغلب متكلمان، كه آن را وابسته به ادیان بزرگ و غیره مستقل دانسته‌اند، مكتب و نحله‌ای است، مستقل كه دارای اساس ویژه و جهان بینی خاصی است، كه با گونه و اساس ادیان بزرگ یك خدائی فرق و تباین دارد، و از نظر طرز بینش دینی و توجیه الهیات، به عنوان یك فلسفه ذوقی و نه مذهبی یك مرحله بازتر و آزادتر می‌ باشد.

  مذهب عرفان، كه اساس بینش و شناخت را ذوقی و از راه تزكیه و اشراق قلبی می‌داند، در هر محیط دینی تقریباً سعی می‌كند، به رنگ و صیغه‌ای محیطی جلوه نماید. از این جهت تصوف اسلامی، در محیط تسنن به رنگ تسنن و در محیط تشیع، به شیوه تشیع ظاهر شده است. هم چنین در محیط مسیحی به صورت رهبانیت و در محیط هندی به شكل «جینیزم» یعنی مذهب ریاضت، و در محیط یونانی قدیم به صورت «گنوستی» عرض اندام كرده است. روی این اصل مكتب عرفان در محیط‌های مخلتف فرهنگی و جوامع متفاوت فلسفی و دینی دارای گونه‌ها و شیوه‌های متفاوت و گوناگون شده در بعضی خصوصیات ظاهری با هم جدائی یافته‌اند «یوسف فضائی – 1356 ص 43»

  طریقه‌های عرفان، اگر چه بر مبنای یك خدائی و توحید نهاده شده‌اند، اما عرفا در عرفان خدا را مانند موحدان ادیان بزرگ، دارای شخصیتی معین و صفاتی مشخص، كه صفات ثبوتی و سلبی داشته باشد نمی‌شناسند، بلكه او را وجود مطلق و حقیقت كلی در جهان می‌دانند، كه با موجودات و مخلوقات جهان از نظر، مفهوم و جود مساوی است. یعنی به عقیده عارفان مكتب عرفان، وجود همه موجودات و مخلوقات، از وجود كلی و حقیقی خدا نشأت گرفته و جدا شده‌اند. از این نظر، موجودات با خدا از نظر وجود- نه ماهیت- وحدت و پیوستگی ناگسستنی دارند، و به قول عارفان هند، خدا و یا آن حقیقت كلی مكتب عرفان بنام برهمن روح جهان است، چنانكه آتمن روح و حقیقت در بدن انسان است. نظر و عقیده عرفا درباره‌‌ی توجیه مفهوم خدای عرفان بسیار جالب و لطیف است. او را بالاتر ا آن خصوصیات و صفات شبه جسمانی می‌دانند، كه موحدان ادیان مرحله‌ی قبلی در ادیان بزرگ برای او قائلند به عقیده پیروان مكتب عرفان چه در ادیان هندی و چه در مسیحیت و اسلام همه اشیاء به اندازه استحقاق خود، بهره‌ای از وجود مطلق و باصطلاح از فیض مسدام خدای مكتب عرفان دارا هستند. در طریقه‌ی عرفان، عقیده بر این است كه، انسان دارای جوهر و روحی است از روح كلی خداند، كه به علت مقید شدن به جسم و خصوصیات جسمانی در بدن،

  از اصل و منشأ خود، كه خدا باشد، دور افتاده و تنزل كرده است و گرفتار علائق مادی گشته است. از این رو، در مكتب تصوف و عرفان در اسلام، و مكاتب دیگر عرفان جهان، هر سالك طریقه‌ای عرفان باید بكوشد به وسیله‌ی طی منازل و مقامات عرفانی، كه آمیخته به آداب و مناسك ریاضت و تزكیه و تخلیه نفس است، روح خود را از علائق مادی و تمایلات حیوانی خلاص و رها نماید، تا بتواند دوباره به اصل و منشأ خود، یعنی خدا و حقیقت مطلق برسد. «پیشین»

  در عرفان هندی در دین هندوی قدیم، خدا را به عنوان روح كلی جهان، و بنام برهمن و روح جزئی انسان را بنام «آتمن» خوانده‌اند هدف اصلی عارف هندی در مذهب قدیم هندو اینست كه، از راه ریاضت و ترك دنیا آتمن را به برهمن متصل گردانند.. یعنی روح انسانی را به روح جهانی برسانند. در دین بودائی ، كه در قرن ششم پیش از میلاد به وسیله بودا تشریع شده است، عارفان آن حقیقت كلی و روح جهانی (خدا) را بنام نیروانا خوانده‌اند. نیروانا همان است كه ، عارفان مناطق قدیم شرقی ایران اسلامی، مانند با یزید و ابوسعید ابی الخیر، آن را به عنوان مقام و متربه‌ی «فنا» نامیده‌اند. (جان، ناس، 1344، ص 102)

  بعضی از دین شناسان گفته‌اند: عقیده‌ی اینكه روح انسان از منشاء اصلی جدا شده و تنزل كرده، و باید از راه تزكیه و تجلیه‌ی نفس دوباره به مبدأ اصلی متصل شود، از عقیده‌ی «گنوستی سزم» مكتب فلسفی نو افلاطونی مدرسه‌ی عرفان، اسكندریه یوننی در عرفان اسلامی نفوذ و سرایت كرده است. پیشوای فلسفه‌ی عرفانی نوافلاطونی در اسكندریه «فلوطین» بوده است. (یوسف فضائی، 1356 ص 46)

  آئین قربانی :

  قربانی در اصطلاح كلی در علوم ادیان، گرفتن زندگی موجود زنده است اعم از انسان، حیوان یا نبات، از راه كشتن، سوزاندن، دفن كردن یا خوردن، به منظور تقرب به خدایان و جلب نظر آنان لفظ قربانی در عربی كه مأخوذ از ریشه قرب به معنی نزدیكی است، می‌رساند كه در همه قربانی‌ها نزدیكی جستن به خدایان یا قوای طبیعی مورد نظر بوده است.

  قصد از قربانی یا تقرب به خدایان، گاه این بوده است كه از راه قربانی و تقدیس شی قربانی شده، از نیروی خدایی بهر‌ور شود. و انسان در نتیجه خوردن آن این قدرت خدائی را به جسم انتقال دهد. و گاه این بوده است كه ضعف بشری را برطرف سازد  و بسیاری از اقوام چیزی را كه بدین منظور قربانی می‌كردند، دست نمی زدند و آنرا به دور می‌انداختند. در حال حاضر نیز قربانی به قصد و نیت باطنی افراد در اهداف  مختلف به منظورهای مختلف صورت می‌گیرد.

  اقسام قربانی:

  قربانی را می‌توان بر حسب موضوع قربانی و كیفیت و مقاصد آن به اقسام گوناگون قربانی خونی و غیرخونی تقسیم كرد.

  1- قربانی خونی شامل حیوانات از قبیل بر، قوچ، گاو ، گوسفند و شتر و انواع پرندگان می‌باشد در نزد ادیان ابتدائی و قدیمی و باستان بزرگترین رقم قربانی را قربانی انسانی در برداشت . ولی مطابق روایات تورات و اسلام حضرت ابراهیم (ع) در اقدام اساسی خود، اعلام حرمت و قباحت قربان كردن انسان بود، كه در آن زمان میان اقوام مختلف برای خدایان رواج داشته است. ابراهیم (ع)  برای منسوخ كردن آن رسم ناروا، مطابق روایات تورات و اسلام به قوم خود گفت كه خدا فرمان می‌دهد یگانه پسرش را برای خدا قربان كند و مدت سه روز آن موضوع را تكرار نمود. پس از آنكه احساسات پیروان خود را برای آن عمل برانگیخت روز سوم پسر خود (مطبق روایات تورات اسحاق و در روایات اسلام اسماعیل) را در جای معینی آماده قربان كردن نمود. در آن وقت گوسفندی از پشت سنگها نمایان گشت و از سوی خدا ندا رسید كه خدا قربانی كردن انسان را دوست ندارد. و این دستور یعنی نارضائی خدا از قربان كردن انسان باعث شد كه رفته رفته آن رسم متروك و منسوخ گردد، و بجای آن قربانی كردن حیوان معمول شود.

  2- قربانی غیر خونی شامل آب، شیر، عسل، روغن‌های نباتی و حیوانی، شراب و آبجو بوده است.

  فایل ورد 56 ص

  قیمت فایل فقط 7,700 تومان

  خرید

  برچسب ها : سیری در دین , دین مبین اسلام , دین اسلام , اسلام آوردن


برچسب‌ها: دانلود,تحقیق,سیری,در,دین,مبین,اسلام,,
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ساعت ۱۶:۴۹ توسط shideh kavooshfar دسته : نظر(0)

پاورپوینت درباره شبکه های کامپیوتری

پاورپوینت درباره شبکه های کامپیوتری

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

download (1)

 

 


برچسب‌ها: پاورپوینت,درباره,شبکه,های,کامپیوتری,
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ساعت ۰۶:۲۹ توسط shideh kavooshfar دسته : نظر(0)

غیر فعال کردن صدای بیپ موقع وصل کردن یا در آوردن شارژر لپ‌تاپ

غیر فعال کردن صدای بیپ موقع وصل کردن یا در آوردن شارژر لپ‌تاپ

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

download (1)

 

 

 • غیر فعال کردن صدای بیپ موقع وصل کردن یا در آوردن شارژر لپ‌تاپ

  برخی از لپ‌تاپ‌ها مانند لنوو هنگام وصل کردن شارژر یا درآوردن آن یک صدای بیپ تولید می‌کنند که ممکن است برای برخی از کاربران ناخوشایند باشد و دوست نداشته باشند این صدای بیپ را بشوند.

  گرچه این صدای بیپ برای فهمیدن اینکه آیا شارژر به لپ‌تاپ وصل شده است یا نه بسیار مفید است، اما گاهی اوقات شاید برخی از کاربران این صدا برایشان ناخوشایند باشد.

  با یک سرچ سریع در اینترنت می‌توانید مشاهده کنید که فقط لپ‌تاپ‌های لنوو این صدا را تولید نمی‌کنند و خیلی از برندهای دیگر هم هنگام متصل شدن شارژر یا قطع شارژر این صدای ناخوشایند را تولید می‌کنند.

  خوشبختانه، برای قطع کردن این صدای بیپ راه‌های آسان زیادی وجود دارد. به شکل منطقی باید آپشنی در تنظیمات پاور ویندوز برای قطع یا وصل کردن این صدا وجود داشته باشد، اما در کمال تعجب چنین گزینه‌ای در آنجا وجود ندارد.

  در این مقاله با چند روش برای غیرفعال کردن صدای بیپ هنگام قطع و وصل کردن شارژر به لپ‌تاپ آشنا خواهیم شد.

  راه حل ۱ از ۳

  قطع بلندگوهای لپ‌تاپ

  گرچه این شیوه برای خیلی از کاربران راه حل درستی نیست، اما شما می‌توانید با قطع کردن اسپیکر، از شر این صدای بیپ هم خلاص شوید.

  البته این روش موقتی هست و هنگامی که شما دوباره بلندگوها را روشن کنید، صدای بیپ را دوباره خواهید شنید.

  راه حل ۲ از ۳

  خاموش کردن اسپیکر داخلی

  در برخی از لپ‌تاپ‌ها، اسپیکر داخلی (نه اسپیکر خارجی لپ‌تاپ) مسئول تولید صدای بیپ است. در اینجا خواهیم دید که چگونه می‌توان اسپیکر داخلی را غیرفعال کرد.

  ۱. بر روی آیکون منوی استارت راست کلیک کنید و گزینه Device Manager را انتخاب کنید.

  ۲. System Devices را باز کنید و به دنبال System Speaker بگردید، سپس بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه Disable device را انتخاب کنید.

  غیر فعال کردن صدای بیپ موقع وصل کردن یا در آوردن شارژر لپ‌تاپ

  غیر فعال کردن صدای بیپ موقع وصل کردن یا در آوردن شارژر لپ‌تاپ

  ۳. هنگامی که پیغام بازبینی را مشاهده کردید، بر روی دکمه Yes کلیک کنید تا اسپیکر داخلی قطع شود.

  حالا شارژر را یک بار به لپ‌تاپ وص کنید و یک بار قطع کنید و امتحان کنید که آیا هنوز هم این صدای بیپ تولید می‌شود.

  اگر از ویندوز ۷ استفاده می‌کنید از این مراحل استفاده کنید:

  ۱. Device Manager را باز کنید. بر روی منوی View کلیک کنید و گزینه Show hidden devices را انتخاب کنید.

  ۲. Non-Plug and Play Drivers را باز کنید و به دنبال Beep بگردید، بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید.

  ۳. وارد تب Driver شوید. Startup type را بر روی Disabled قرار دهید. سپس بر روی دکمه Apply کلیک کنید.

  راه حل ۳ از ۳

  خاموش کردن صدای بیپ از طریق بایوس

  خوب، این آسانترین روش است و بر روی اکثر لپ‌تاپ‌ها هم کار خواهد کرد. بنابراین اگر روشهای بالا کار نکرد، می‌توانید از بایوس برای قطع کردن صدای بیپ پاور استفاده کنید.

  در بایوس، شما گزینه‌ای بنام Power Control Beep یا گزینه‌های مشابه‌ای را در قسمت‌هایی مثل Power, beep یا alarm خواهید دید.

  غیر فعال کردن صدای بیپ موقع وصل کردن یا در آوردن شارژر لپ‌تاپ

  صدای بیپ را غیر فعال کنید و کلید F10 را فشار دهید تا تغییرات در بایوس ذخیره شوند.


برچسب‌ها: غیر,فعال,کردن,صدای,بیپ,موقع,وصل,کردن,یا,در,آوردن,شارژر,لپ‌تاپ,
+ نوشته شده در یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ساعت ۰۳:۱۰ توسط shideh kavooshfar دسته : نظر(0)

پایان نامه بررسی حق الناس در روابط اجتماعی از نگاه قرآن

پایان نامه بررسی حق الناس در روابط اجتماعی از نگاه قرآن

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

download (1)

 

 

 • پایان نامه بررسی حق الناس در روابط اجتماعی از نگاه قرآن
  پایان نامه بررسی حق الناس در روابط اجتماعی از نگاه قرآن دسته: فقه ، حقوق و الهیات
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 279 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 88

  مقدمه یکی از اهداف بلند بعثت انبیاء محقق نمودن عدالت و ادای حق مردم در جامعه بشری بود در اسلام نیز بیشترین توجه به حق‌الناس شده است بطوریکه حق‌الناس مقدم بر حق الله قرار گرفته شده است حضرت علی علیه‌السلام در این زمینه می‌فرماید «جَعَلَ اللَّهُ سُبْحَانَهُ حُقُوقَ عِبَادِهِ مُقَدِّمَةً لِحُقُوقِهِ عَلَی حُقُوقِهِ فَمَنْ قَامَ به حقوقِ عِبَادِ الل

  قیمت فایل فقط 49,000 تومان

  خرید

  چكیده

  هرچیز كه حقى از مردم در آن باشد، درحیطه حق الناس قرار مى‌گیرد. تاكید اسلام بر رعایت حق الناس آنچنان موكد است كه مى‌گوید آنگاه كه انسان از گناهان پیشین خود به درگاه الهى توبه مى‌كند، تا زمانى كه حقوق ضایع كرده مردم را ادا نكند، توبه‌اش پذیرفته نخواهد بود. یعنى خدا حق خود را در كوتاهى‌ها و تقصیرها و اهمال‌ها در شرایطى كه نشانه‌هاى ندامت واقعى در فرد مسلمان آشكار شود، مى‌بخشد. اما حق مردم را در هیچ شرایطى نه. حق الناس از حقوقی است که پروردگار عالم بدان بسیار ارزش قائل است، به گونه ای که حق مردم را مقدم بر حقوق خود نموده است تا از این طریق ارزش مردم و رعایت حقی که هرکدام از آنان نسبت به هم دارند روشن تر گردد و با رعایت این حقوق سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت را برای خود رقم بزنند. بدیهى است تحقق جامعه‌اى مترقى، ایده‌آل و مدینه‌اى فاضله آرزوى هر كسى است. رسیدن به چنین جامعه‌اى چندان دور از انتظار نیست بشرط آنكه هر كس به سهم خود تلاش كند به حقوق و آزادى‌هاى دیگران احترام بگذارد و با قاطعیت جلوى انحرافات و ناهنجاریهاى اجتماعى بایستد.روش تحقیق حاضر کتابخانه ای است.

  كلمات كلیدی:‌ حق الناس، اسلام، روابط اجتماعی.

  فهرست مطالب

  عنوان                                                                                                                  صفحه

  فصل اول : طرح تحقیق

  مقدمه                                                                                                   1

  بیان مساله                                                                                              3

  اهمیت و ضرورت تحقیق                                                                                       6

  اهداف تحقیق                                                                                          8

  سوالات تحقیق                                                                                         8

  تعاریف و مفاهیم                                                                                       9

  فصل دوم : پیشینه تحقیق

  پیشینه تحقیق                                                                                         10

  فصل سوم : روش تحقیق

  روش تحقیق                                                                                           23

  روش جمع آوری اطلاعات                                                                                     23

  ابزار تحقیق                                                                                             23

  فصل چهارم : یافته های تحقیق

  حق الناس                                                                                             24

  رعایت حق الناس در قرآن                                                                           27

  حدود و موارد حق الناس                                                                            29

  تفاوت حق الله و حق النّاس از منظر آیات و روایات                                               30

  نگاه متفاوت فقه به "حقّ الله" و "حقّ الناس"                                                   34

  دلیل عام بر حق الله بودن عبادت                                                                   40

  سرنوشت حبس حقوق مردم و حق الناس                                                         46

  حق‌الناس مانع استجابت دعا                                                                         46

  حق‌الناس وعدم لیاقت ورود به خانه خدا                                                           47

  حق‌الناس و سخت‌ترین مشکل قیامت                                                              47

  حق‌الناس عامل نگون‌بختی                                                                          48

  حق‌الناس و خوردن آتش دوزخ                                                                     49

  حق الناس در امور جانی                                                                             49

  آدم کشی                                                                                              49

  خودکشی                                                                                              51

  سقط جنین                                                                                           52

  حق‌الناس در امور مالی                                                                               53

  حق کارگر                                                                                             53

  کم فروشی                                                                                            55

  سزای کم فروشی                                                                                     56

  رشوه خواری                                                                                          57

  غش و کلاه برداری                                                                                   59

  غش در معامله                                                                                        59

  دروغ و قسم راهی برای کلاه برداری                                                                63      

  امانت داری                                                                                            64      

  رباخواری                                                                                               66

  حق الناس درامور آبرویی                                                                             67

  آبروی مسلمان                                                                                         67

  ارزش مومن                                                                                           68

  طعنه زدن بر مؤمن                                                                                   69

  فاش ساختن راز                                                                                      70

  بد گمانی                                                                                              71

  نگاه غضب آلود                                                                                        72

  منطقه‌ای ممنوعه به نام حق‌الناس!                                                                 73

  حق‌الناس را زیرپا نگذارید                                                                            73

  مصادیق حق‌الناس                                                                                    75

  مصادیق مهم حق الناس                                                                             78

  نحوه جبران حق‌الناس                                                                               79

  شرط اجابت توبه                                                                                      80

  حق الناس در خانواده                                                                                83

  فصل پنجم : بحث و نتیجه گیری

  نتیجه گیری                                                                                            85

  پیشنهادات                                                                                             86

  محدودیت ها                                                                                           86

  منابع و مآخذ                                                                                           87

  قیمت فایل فقط 49,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : پایان نامه بررسی حق الناس در روابط اجتماعی از نگاه قرآن , پایان نامه حق الناس، اسلام، روابط اجتماعی


برچسب‌ها: پایان,نامه,بررسی,حق,الناس,در,روابط,اجتماعی,از,نگاه,قرآن,,
+ نوشته شده در پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ساعت ۰۶:۱۲ توسط shideh kavooshfar دسته : نظر(0)